THE Plant
Tillgodogör dig kraften hos växter
Nu introducerar vi den mest avancerade veganproteinblandningen med fokus på prestation — som kommer ta din träning till nästa nivå.
THE Plant — vår trippelblandning av växtbaserat protein av hög kvalitet — är en riktig gamechanger. Fylld med 25 g protein per portion från ärtproteinisolat, risproteinisolat och hydrolyserat ärtprotein levererar den näring av högsta kvalitet för att hjälpa dig öka och bibehålla muskelmassa.1
Den innehåller dessutom en komplett aminosyreprofil med alla nio essentiella aminosyror.
- 25 g protein per portion
- Trippelblandning av växtbaserat protein
- En naturlig källa till kalcium från Aquamin™ alger
- Optimerad partikelstorlek och förstklassig aminosyreprofil.
Vi vet att du behöver rätt näring för att uppnå dina målsättningar med träningen. Därför är THE Plant vår banbrytande trippelblandning av protein, med optimerad partikelstorlek och förstklassig aminosyreprofil.
Protein av hög kvalitet märks på den så kallade "protein digestibility corrected amino acid score" (eller PDCAAS som det förkortas), där ett (1) är högsta resultat. Vassle anses tillhöra de proteinkällor med högst kvalitet med en PDCAAS på 1.0. THE Plant har samma betyg, vilket innebär att du får helt växtbaserat protein av högsta kvalitet.
Men det är inte allt. Vi har dessutom imiterat partikelstorlek hos vassle – för att ge dig en slät och god dryckesupplevelse. Lägg till MyZyme™, en enzymblandning utvecklad av experter, och en naturlig källa till kalcium (15 % RI) från Aguamin™ alger så förstår du att THE Plant är ett perfekt sätt att hålla träningen på rätt köl och nå ditt behov av protein varje dag.
Hur smakar THE Plant?
Vi skapar inte bara vårt proteinpulver för utmärkt näringsinnehåll – det smakar dessutom supergott! Med ett antal supergoda smaker, inklusive Chocolate, Salted Caramel och Mango & Passionfruit kommer du hitta din favorit — oavsett vad du gillar.
1 Protein bidrar till ökad och bibehållen muskelmassa
- Blanda en skopa med upp till 500ml kallt vatten och skaka noga i 15 sekunder, låt den vila i 30 sekunder och drick. VIKTIG INFORMATION: Förvaras svalt, torrt och utom solljus. Den här produkten är avsedd att användas i kombination med en aktiv livsstil och en balanserad kost. Lämplig för vegetarianer och veganer.
Köps ofta tillsammans
